Fizyoterapist Emre Okuyucu

Maltepe Manuel Terapi 

 

İstanbul, Maltepe manuel terapi merkezimizde uzman fizyoterapistler eşliğinde kendinizi ÇOK daha sağlıklı hissedeceksiniz. Manuel Terapi, fizyoterapi alanında önemli bir tedavi yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Fizyoterapistler, manuel terapiyi hastalarına uygulayarak çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde etkili sonuçlar elde etmektedirler.

 

Manuel Terapi Maltepe – Uzman Fizyoterapist Hizmeti

 

Maltepe Manuel terapi merkezimizde uyguladığımız manuel terapi yöntemi nedir, detaylı bir şekilde açıklayalım. Manuel terapi  fizyoterapist  veya fizik tedavi hekimleri tarafından uygulanır.  Uygulama sırasında yapılacak olan manuel terapi tekniğine göre hasta uygun pozisyona getirilir ve  elle uygulanır. İğne, enjeksiyon gibi invazif işlemler kullanılmaz. Ağrılı bir uygulama değildir. Yalnızca bazı tekniklerde hassas bölgelere uygulandığı zaman geçici bir acı hissedilebilir. Öncesinde o bölge için gerekli güvenlik testleri yapılır. Uygulama yapıldığı sırada hasta ile iletişim halinde kalınarak vücudunda ekstra kendini kasacak bir durum oluşturulmaması sağlanır.Böylelikle en etkili sonucu almayı hedefleriz.  

 

Manuel Terapi Yararları

 

Manuel terapinin birçok avantajı vardır ve çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde etkili bir rol oynar. İlk olarak, manuel terapi ağrı tedavisinde etkili bir seçenek sunar. Kas ve iskelet sistemi problemlerinde ağrıyı hafifletmeye ve gergin kasları rahatlatmaya yardımcı olur. Ayrıca, manuel terapi hareket kısıtlılıklarını gidermeye ve esnekliği artırmaya yönelik olarak da kullanılır. Bu tedavi yöntemi, spor yaralanmaları, bel ağrıları, boyun ağrıları, postür bozuklukları,sırt ve omuz ağrıları  gibi birçok durumun tedavisinde kullanılır.

 

Manuel terapistler hastaların bireysel ihtiyaçlarına uygun olarak özel bir tedavi sunmaktadır. Bu tedavi, hasta ve terapist arasında güçlü bir iletişim gerektirir ve kişiye özgü tedavi yaklaşımının  önemini vurgular.

 

İstanbul Anadolu Yakası Manuel Terapi

 

Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Bel ve boyun fıtığı,
  • Sporcu yaralanmaları
  • Omuz ve sırt ağrısı
  • Postür bozukluğu
  • Sinir sıkışmaları,
  • Skolyoz
  • Tüm vücutta büyük öneme sahip fasya yapılarının gergin olması gibi durumlarda kullanılır. 

 

Maltepede fizyoterapist arayışında olanlar için, manuel terapi seçeneğini değerlendirmek, sağlık sorunlarıyla baş etme sürecinde önemli bir adım olabilir. Uzman fizyoterapistler, modern tıbbın yanı sıra manuel terapi gibi doğal ve etkili yöntemleri bir araya getirerek hastalarına kapsamlı bir sağlık hizmeti sunmaktadır.