Fizyoterapist Emre Okuyucu

Maltepe Fizyoterapist: Sağlığınız Emin Ellerde

Maltepe fizyoterapist ve fizyoterapi konusunda her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren bir bölge haline gelmiştir. Maltepe Besterapi fizyoterapi kliniğimizde uzman fizyoterapist kadrosuyla sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için varız. Peki fizyoterapist nedir ve hayatımıza nasıl dokunuşları olur; gelin fizyoterapistleri ve fizyoterapiyi yakından tanıyalım.

 

Fizyoterapist Kimdir?

Fizyoterapistler; üniversitelerin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon fakültelerinden 4 yıllık lisans eğitimi sonrasında mezun olan sağlık profesyonelleridir.

Fizyoterapist sağlıklı bireyler için sağlığın korunması ve iyileştirilmesini hedefleyen, hasta bireyler için teşhisinİn konmasından  sonra egzersiz ve tedavi programını planlayan, uygulayan klinisyenlerdir.

 

Fizyoterapinin Önemi Nedir?

 

Fizyoterapi, birçok sağlık sorununun  tedavisinde kritik bir rol oynar. Bu tedavi yöntemi, kas gücünü artırmak, eklemlerin hareketliliğini artırmak, ağrıyı azaltmak ve hastaların günlük yaşamlarını daha rahat sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla kullanılır. Fizyoterapi, sadece mevcut sorunları tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda gelecekte oluşabilecek sorunları önlemeyi amaçlar.

 

Maltepe fizyoterapistleri olarak, bireylerin sağlık sorunlarına kişiye özgü tedavi yöntemleri belirleyerek kalıcı iyilik hali oluşmasını hedefleriz.  Bu, hasta ve terapist arasında güçlü bir iletişim ve işbirliği gerektirir.

Maltepe Besterapi fizyoterapi kliniği olarak sizlere elimizden gelen en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.