Fizyoterapist Emre Okuyucu

Maltepe Klinik Pilates: Sağlığınıza Yenilik Katın

Klinik Pilates,  kas iskelet sistemi rahatsızlıklarını önlemek ve tedavi etmek için kişiye özgü egzersizlerdir. Herkesin  problemleri farklı olduğu için burada kişiye özgü egzersiz seçimi çok önemlidir.

Klinik Pilates Nedir? –  İstanbul Maltepe Pilates

Klinik Pilates, Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersiz sistemidir ve özellikle postürü düzeltme, kas güçlenmesi ve esneklik üzerine odaklanır. Bu yöntem, özel olarak tasarlanmış pilates aletleri kullanılarak gerçekleştirilir ve bireylerin vücut bilincini artırarak doğru kas gruplarını çalıştırmalarına yardımcı olur.Klinik pilates, fizyoterapistler eşliğinde, bireylerin spesifik sağlık hedeflerine yönelik kişiselleştirilmiş programlar sunmaktadır. Pilateste sıkılaşma ve genel sağlık hedeflenir ancak  klinik pilateste ise kişinin rahatsızlığına göre bir fizyoterapist eşliğinde hedefe yönelik program oluşturulur. Bu yüzden fizyoterapist ile yapılan klinik pilates de günlük yaşam aktivitelerini daha rahat yaparak yaşam kalitesini artırmak hedeflenir. 

Klinik Pilates Önemi – Fizyoterapist Eşliğinde Pilates

Klinik Pilates, sadece estetik bir egzersiz programı olmanın ötesine geçerek genel sağlık iyileşmesine katkıda bulunur. Özellikle fizyoterapistlerin gözetiminde uygulandığında, postür düzeltme, omurga sağlığı, kas güçlenmesi ve denge gelişimi gibi alanlarda etkili sonuçlar elde edilebilir. 

Klinik Pilates Yararları

İstanbul Maltepe klinik pilates olarak hizmet veren Besterapi kliniğinin amacı omurga esnekliğini, eklem hareketini, kas gücünü, vücut dayanıklılığını dolaşım ve solunum sistem kapasitesini artırmak, motivasyonu, odaklanmayı, postürü düzeltmeyi ve enerjik hissetmeyi  sağlamaktır. Pilates prensiplerini doğru kullanmak vücut farkındalığını ve vücut dengesini de geliştirmektedir. Spor sonrası  hormonel değişimler seratonin, dopamin salgılanması, kalori açığı meydana gelmesi ve metabolizma hızlanması da mevcut faydalarındandır.